Evlilik Teklifi Sözleri ve Evlilik Teklifi Fikirleri

evlenme-teklifi

Evliliğe atılan ilk adımda gençler akılda kalıcı değişik ve bir o kadar da ilgi çekici bir evlilik teklifi ile süreci başlatmak istiyorlar. Bunun için değişik fikirler üreten gençler çeşitli organizasyonlarla adeta birbirleri ile yarışıyorlar.

Birçok insan futbol maçlarında değişik evlenme teklifi yaparak hem gündem olmayı başardı hem de evliliğe giden yola ilginç ve çok güzel bir giriş yaptılar. Bir futbol maçında tribündeki tüm taraftarlarla bir ağız benimle evlenir misin diye başlayan evlenme teklifini gördük.

Veya tribünde açılan büyük pankart ile evlilik teklifi yaparak herkesi şaşırtanlar da yok değil. Yine attığı gol sonrası daha önceden forma altındaki tişörte yazdığı ilginç teklif ile evlenme teklifi yaparak tüm Türkiye’nin beğenisini toplayan futbolcular da bulunuyor. Buna benzer evlenme teklifleri diğer spor alanlarında da yapıldı ve yapılmaya devam ediyor.

En İlginç Evlenme Teklifleri

İnsanlar farklı olmayı ve değişik şeylerle gündemde olmayı severler. Özellikle millet olarak biz herkesten farklı olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu değişiklik evlenme teklifinden evlenme sürecindeki tüm adımlara kadar her süreçte karşımıza çıkıyor. Evlenme teklifi gibi değişik bir düğün pastası ve değişik bir gelinlik ile değişik alanlarda yapılan evlenmeler bunlara örnektir.

​​Önceki yıllarda evlilik teklifi yapmaya cesaret edemeyen genç sevdiği kızın evinin önüne, odasının penceresinden görünen bir yere büyük harfler ile benimle evlenir misin veya bu anlamdaki değişik bir cümle ve elinde çiçek ile evlilik teklifi eder sonra kızın pencereden o yazıyı görmesi için sabaha kadar beklerdi.

Sonradan bu teklife meşale ve havai fişek de eklenince evlilik teklifi değişik bir şölene dönüştü. Evlilik teklifinden haberi olmayan kız bir bahaneyle cama çıkarılıyor. Cama çıktıktan sonra bir anda şölen başlıyor ve kız bir yandan hayatının şokunu yaşarken bir yandan da evlilik teklifi ile karşılaşıyor.

Evlenme teklifi yapılacak kişinin içeceğine veya pastanın içine koyulan yüzük ile evlenme teklifi yapan yüzlercesi bulunuyor. Bu taktik bir döneme damga vururken yine yüzlerce kişinin evlilik hayallerini gerçekleştirdi.

Evlenme teklifi yapmak için değişiklik düşünenlerin tercih ettiği bir diğer yol ise trafikte evlilik teklifidir. Trafikte sakince giderken bir anda ortam hareketleniyor ve meşaleler ile bayram havasına dönüşüyor. O sırada öndeki aracın arka camına yazılı olan evlenme teklifi yazısı ve önünüzde bir yüzük il bekleyen biri. Trafiği kilitleyip herkesin içinde evlilik teklifi yapan da yok değil.

Günümüzde Yapılabilecek En İlginç Evlilik Teklifleri

Günümüzde teknoloji ve internetin yaygınlaşması birçok alanda olduğu gibi evlilik ve evlilik teklifinde de değişik ve ilgi çekici şeylerde değişiklik yapılmasına yol açmıştır. Özellikle ilginç evlilik teklifi yapan genç bunun çekimini yaparak diğer gençlere de ilham olması bu konuda tatlı bir rekabeti de getirmiştir.

Günümüzde yapılabilecek en ilginç ve farklı evlilik teklifleri şunlardır;

  • Gökyüzünde paraşüt veya yamaç paraşütü sırasında yapılacak evlilik teklifi unutulmaz anılara neden olabilir.
  • Çift için özel değere sahip bir mekân kapatılarak sade ve mumlar ışığında güzel bir yüzük ile romantik bir evlilik teklifi yapılabilir.
  • Karadeniz turu düzenleyerek çok güzel bir yaylada veya güzel bir sahilde duygusal bir evlilik teklifi karşınızdakini çok memnun edecektir.
  • Kapadokya veya Güneydoğunun tarihi yerlerinde mekânın ambiyansına göre yapılacak evlilik teklifi orijinal bir fikir olarak karşılığını görecektir.
  • Boğaz ve kız kulesi manzaralı bir yerde duygusal müzik eşliğinde evlilik teklifi her genç kızın hayali olabilir.

Bunlar gibi onlarca etkili ve farklı evlilik teklifi fikri oluşabilir. Mekan ve organize çok önemlidir. Fakat evlilik teklifinde en önemli nokta samimiyet ve tutkudur.

En Güzel Evlilik Teklifi Yapılacak Yerler

Evliliğe giden yolun başlangıcında olan çiftler yola ilginç ve ihtişamlı bir giriş yapmak için çeşitli organizasyonlarda bulunurlar. Bu organizasyonların yapılması için fikirler kadar mekan ve alanların da güzel ve değişik olması gerekiyor. Örneğin Uludağ’ın eteklerinde Bursa’ya karşı yapılan büyük salıncaklarda yapılacak evlenme teklifi ömür boyu unutulamaz. Bunun gibi Bursa’da evlilik teklifi yapılabilecek mekanlar bulunuyor. Bu mekânlara extrempark web sitesinden ulaşabilirsiniz. Bursa’da olduğu gibi Türkiye’nin her yerinde böyle mekânlar bulunur.

Evlilik Teklifi Sözleri ve Evlilik Teklifi Fikirleri” te bir düşünce

  1. Pingback: Dağ Kızağında Sürpriz Evlenme Teklifi | EXTREMPARK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir