Okçuluk

İnsanoğlu tarihinin en başından beri avcılık için kullanılan ok ve yay günümüzde okçuluk sporunun başlangıcı için temel oluşturmuştur. Tarihte ilk kez 1904 yılındaki olimpiyatlarda okçuluk kategorisiyle bu spor resmi olarak geçerlilik kazanmıştır. Fransa, Belçika ve İngiltere gibi ülkeler bu sporda önemli bir yere sahip olmuştur. 1931 yılından itibaren dünyanın pek çok ülkesinde okçuluk bir spor olarak yapılmaya başlanmıştır.

Okçuluk Sporu Hakkında En Çok Merak Edilenler

Okçuluk kol, sırt kaslarının ve göz koordinasyonunun gelişmesini ve öz güvenin artmasını sağlayan bireysel bir spordur. Türk tarihinde de önemli bir yere sahip olan okçuluk sporuna başlamak için en uygun yaşlar 9-12 yaş aralığıdır. Özellikle dikkat gelişimi üzerinde önemli etkilere sahip olan okçuluk sporu için düzenli ve amaçlı bir çalışma gerekir. Okçuluk sporunu profesyonel bir zeminde yapmak isteyenlerin haftada en az 5 günlerini, 4-5 saat antrenman yapmak için ayırmaları tavsiye edilir.,

Bursa Extrempark’ta Geleneksel ve Modern okçuluk oyunları yer almaktadır. Okçuluk sporu ile profesyonel ilgilenen sporcular tarafından temel eğitim verilmekte ve atış yaptırılmaktadır.

Bir Cevap Yazın