IMG_7453

ÇOCUK MACERA ALANI

Çocuk Macera Alanı

EXTREMPARK Çocuk Macera Alanı Hakkında

Hepimiz sokaklarda oynayarak büyüsek de, şu an çocuklarımızı oynayabilmeleri için rahatlıkla sokaklara salamıyoruz. Yapılaşma, trafik, güvensizlik hissi gibi nedenler ile günümüz çocukları ne yazık ki artık sürekli evde oturan bilgisayar çocukları haline geldi. Kapalı duvarlar arasında büyüyen çocuklarımızın çoğunda obezite, hareketsizlik yada hiperaktivite gibi pek çok sağlık sorunları ile karşılaşılmaktadır. Bunun yanı sıra hareketsizlik kaynaklı fizyolojik kas yapılarının gelişmemesi, vücut koordinasyonlarının sağlamada güçlük gibi sorunlar da ortaya çıkmaktadır.

Çocukların oyun oynaması gerekir. Oyun oynayarak, hem zihinsel hem de fizyolojik gelişimlerini sağlıklı olarak geliştirebilirler. Orman içinde bulunan Extrempark Çocuk Macera Alanı bu konuda en yapıcı mekanlardır. Çocuklar bir arada hareketli zamanlar geçirebilir, bu esnada hem kas gelişimlerini sağlarlar bir yandan da sosyalleşmeyi ve paylaşımı öğrenirler.

Eskiden hemen hemen her mahallede yer alan çocuk parklarını artık görmek pek mümkün değildir. Ancak sitelerde, konut projelerde, iyi yapılaşma planı sağlamış belediyelere ait mahallelerde, geniş ve açık sosyal alanlarda çocuk parklarına rastlanmaktadır.  Aileler bile günümüzde ev alma seçimlerinde çocuk parklarına yakınlık konusuna dikkat etmektedirler.

Işte bu sebebleri dikkate alarak özel olarak tasarlanan Extrempark – ”Macera Çocuk Oyun Alanı”, çocuklar için herhangi bir sağlık sorunu teşkil etmeyecek özel materyallerden tüm gerekli standartlara bağlı kalınarak imal edilmiştir. Profesyonel ekipler tarafından yapılan montajlar ile çocukların gelişimine katkı sağlamaktadır.

Oyun Detayları

2000 m2 üzer­ne

kurulu macera alanı,

2 Parkur, 12 oyun

12 m2 alana sahi­p Ag trambol­n

Çocuk tırmanma duvarı

Surv­ivor parkı

Güvenl­k Sert­f­kası Alman ERCA onaylı

3-10 yas ebeveyn ile girilebilir.

#boyukucukmaceracılar

Çocuk Macera Alanı Kuralları

  • Çocuk Macera Alanı içerisinde görevlilerin talimatlarına uyulması gereklidir.
  • Kullanım Ücreti: 30TL dir.