Oyun Detayları

4 adet trambol­in alanı. Kullanim 3 yasindan itibaren,

kilo maximum 80 kg

4 d­erent trampoli­ne areas

Hem eğlenmek hem de kilo vermek ister misiniz? Peki, trambolin ile zayıflama trendinden haberdar mısınız? İşte salto trambolinde zıplamanın faydaları ve trambolinin zayıflamaya etkileri…

Genellikle çocukların için bir eğlence aracı olarak görülen trambolin, artık zayıflamak isteyen büyüklerin de radarına giren bir trend. İlk olarak 1910 yılında yapılan trambolin özellikle de olimpiyat yarışlarında sıkça yer alan bir alet. Büyükten küçüğe birçok ebadı bulunan alet, yaylı zemin üzerinde zıplamaya ve takla atmaya yarıyor. Ayrıca sirk akrobatlarının gösterinde de nemli bir yeri var. Zıplamayı, havada takla atmayı, koşmayı, yürümeyi kısacası spor yapmayı seven herkesin kullanabileceği trambolin vücudu güçlendiren ve beyni geliştiren harika bir jimnastik aleti. Salto trambolinle takla atmanin keyfini cikaracaksiniz.

Trambolin ne işe yarar?
Trambolin hareketleri ile zayıflamak ve zinde kalmak mümkün. Günümüzde birçok spor merkezinde kullanılan bu alet spor hocaları ile müzik eşliğinde zıplama hareketleri yapmak için ideal. Yalnızca bacak değil aynı zamanda zıplarken el hareketleri yapıldığından kol kaslarını da güçlendiriyor. Günde 10-15 dakikalık egzersizler kalori yakmayı kolaylaştırıyor. Sıçrama yolu ile lenf sistemini uyardığı için toksinlerin atılması daha kolay hale getiriyor, enerjiyi arttırıyor ve eklemleri koruyor.  Kalp ve damar sağlığı için de oldukça faydalı.

Trambolin zararlı mı?
Trambolinden zarar görmemek için ise eğer bel fıtığı ve benzeri bir rahatsızlığınız varsa mutlaka doktora danışmalı ve bir uzman spor hocası tarafından belirlenen hareketleri uygulamalısınız. Hızlı bir şekilde kalori yaktırması ve vücudun çabuk ısınmasını sağlayan bir spor olmasından ötürü kas kramplarına neden olabilen trambolini yapmadan önce her sporda olduğu gibi ısınma hareketleri yapılması önemli. Kendinizi çok yormadan başlamalı, yavaş gevşeme ve ısınma hareketlerinin sonrasında hızlanmalısınız.

Trambolin ne kadar zayıflatır?
Trambolin ile zayıflayanların sayısı her geçen gün daha da artıyor. Sadece spor salonlarında değil evde ya da parkta da yapılabilecek bir aktivite olan trambolinle zayıflayanlar sadece bölgesel değil vücutlarının tamamından kilo kaybedebiliyor. Trambolinin en bilinen ve uygulanan hareketi ise “jumpin jack” yani kolları ve bacakları açarak zıplama hareketi.

Trambolin hangi kasları çalıştırır?
Eklemleri, eklem çevresinde bulunan kas ve tendonları çalıştırır. En çok bacakları, bacak kaslarını çalıştırarak güçlenmesini ve kas oluşumunu sağlar. Yürüyüş, koşma, pilates ve yoga kadar yararlı bir spordur. Trambolin ile tüm vücudun şekle girmesine yardımcı olacak hareketler yapılabilir.

#sonsuzsaltolar